Everything you want to know about Harry Potter...

Obsah čtvrtého dílu

30. července 2010 v 16:21 |  Harry Potter a Ohnivý pohár
Ikdyž už všichni musíte znát Harryho Pottera, stejně Vám ještě poradím, pokud nejste obeznámeni s příběhem J.K. Rowlingové, přejděte tento článek bez povšimnutí a vraťte se s myšlenkou, že některé základní věci o Harrym Potterovi přeci jen víte.
Harry Potter tráví prázdniny s rodinou Weaslových a Hermionou Grangerovou, se kterými se vydává na finále mistrovství světa ve famfrpálu. Po zápase se na obloze objeví znamení zla, což značí, že jsou poblíž Smrtijedi, přívrženci  lorda Voldemorta.
Po návratu do školy Brumbál představí nového učitele obrany proti černé magii, Alestora ,,Pošuka'' Moodyho, a oznámí, že se bude konat Turnaj tří kouzelnických škol, na který přijedou do Bradavic studenti z Kruvalu a Krásnohůlek. Ohnivý pohár, který vybírá účastníky, pošle do turnaje Viktora Kruma za Kruval, Fleur Delacourovou za Krásnohůlky. Navíc však vybere Harryho, ačkoliv se ještě nemůže účastnit, protože mu není 17 let.
Harry absolvuje během turnaje tří kouzelnických škol tři úkoly. V prvním úkolu, kde mají drakovi sebrat zlaté vejce, vyhraje společně s Viktorem Krumem. Po druhém úkolu, ve kterém má osvobodit svého kamaráda Rona od jezerních lidí, žijících na dně jezera poblíž školy, stane na druhém místě. Třetím úkolem je projít bludištěm s nástrahami a jako první dosáhnout Ohnivého poháru. Harry vyrazí do bludiště jako první a téměř stejně rychle projdou bludištěm k poháru. Po vzájemné výpomoci se dohodnou, že se ho dotknou najednou, aby nikdo nevyhrál. Pohár je však přenášedlo a přenese je k Voldemortovi a dalším Smrtijedům; pomocí lektvaru Voldemort znovu nabude ztracené podoby. Potom chce zabít také Harryho, to se mu však nepovede a Harry se pomocí přenášedla dostává zpět do Bradavic. Tam spolu s Brumbálem objeví, že profesor Moody je Barty Skrk ml., který přemohl opravdového Moodyho a dostal Harryho do turnaje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama