Everything you want to know about Harry Potter...

Listopad 2010

Události

26. listopadu 2010 v 14:52 Kouzelná data

Události

 • 382 př. n. l. - Ollivanderovi začínají s výrobou kouzelnických hůlek.
 • 962 - První použití létajících košťat.
 • dříve než 993 - Godric NebelvírHelga z MrzimoruRowena z Havraspáru a Salazar Zmijozel zakládají Bradavickou školu čar a kouzel. Zmijozel požaduje přijímat pouze čaroděje s čistými kouzelnickými předky a následně opouští školu. Zanechává ale po sobě Tajemnou komnatu.
 • 1294 - Je založen Turnaj tří kouzelníků. Později je jeho každoroční konání přerušeno, neboť při něm začínalo umírat příliš mnoho studentů. Podle Brumbála se na konci 20. století nekonal už alespoň 100 let.
 • 1473 - Koná se první Světové mistrovství ve famfrpálu, během kterého se hráči stihli dopustit všech 700 různých famfrpálových faulů.
 • 1689 - Podpis Mezinárodního zákoníku o utajení kouzel, definitivní skrytí kouzelníků před mudly.
 • 1892 - Albus Brumbál začíná studovat Bradavickou školu.
 • 1926 - Ještě před narozením Toma Raddlea opouští jeho otec rodinu, Raddlova matka umírá po porodu a Tom je tak vychován jako sirotek.
 • 1937 - Tom Raddle začíná navštěvovat Bradavice.
 • 1942 - Raddle otevírá Tajemnou komnatu, v důsledku čehož je zabita Ufňukaná Uršula. Raddle pak otevření komnaty svedl na Rubeuse Hagrida.
 • 1943 - Raddle zabíjí svého otce a prarodiče z otcovy strany.
 • 1945 - Brumbál poráží černokněžníka Gellerta Grindelwalda.
 • 1970 - Tom Raddle se přejmenoval na Lorda Voldemorta a začíná svou snahu o ovládnutí světa.
 • 1971 - James Potter, Lily Evansová, Sirius Black, Remus Lupin, Peter Pettigrew a Severus Snape začínají chodit do Bradavic.
 • 1979 - Sibylla Trelawneyová předpovídá pád Lorda Voldemorta.
 • 1981 - Voldemort zabíjí Jamese a Lily Potterovy 31. října, kletba se ale obrací proti němu, když se pokusí zabít i jejich syna, Harryho. Tomu zůstává na čele jizva a začínají se o něj starat Dursleyovi.
 • 1. listopadu je zatčen Sirius Black za ''údajnou'' vraždu Petera Pettigrewa.
 • 1991 - O deset let později začínají Harry Potter, Ron Weasley a Hermiona Grangerová studovat na Bradavické škole čar a kouzel.
 • 1992 - Harry zabránil Voldemortovi získat Kámen mudrců. Ginny Weasleyová otevírá pod vlivem Raddleova deníku Tajemnou komnatu.
 • 1993 - Harry zachraňuje Ginny a poráží obraz Raddlea. Sirius Black utíká z Azkabanu.
 • 1994 - Profesorka Trelawneyová předpovídá druhou věštbu. Harry se dozvídá pravdu o Siriusovi a Petr Pettigrew uniká. Lord Voldemort zabíjí Franka Bryce. Po sto letech se opět koná Turnaj tří kouzelníků.
 • 1995 - Za pomoci Pettigrewa získává Lord Voldemort znovu tělo a své bývalé schopnosti.
 • 1996 - Díky Harrymu a jeho přátelům se Voldemortovi nepodařilo získat Věštbu. Při bitvě byl zabit Sirius Black svou sestřenicí Belatrix Lestrangeovou. Brumbál Harrymu poví o první věštbě Sibyly Trelawneyové a kouzelnický svět se konečně dozvídá o Voldemortově návratu. Rufus Brousek nahrazuje Popletala na místě ministra kouzel.
 • 1997 - Brumbál byl zabit Severusem Snapem.
 • 1998 - Lord Voldemort je po zničení všech viteálů definitivně poražen
 • 1998 - Ministrem kouzel se stává Kingsley Pastorek.

Havraspár

25. listopadu 2010 v 20:09 Bradavičtí studenti

Terry Boot

Terry Boot je havraspárským studentem v Harryho ročníku. V pátém ročníku navštěvuje hodiny Brumbálovy armády. Na prvním setkání říká, že mu portrét v Brumbálově pracovně řekl, že zabil v druhém ročníku baziliška Nebelvírovým mečem. V šestém díle navštěvuje kurz lektvarů na OVCE, v sedmém je tělesně trestán Carrowovými za to, že ve Velké síni mluvil o vloupání Harryho, Rona a Hermiony ke Gringottovým. Zúčastní se závěrečné bitvy o Bradavice.

Terry Boot

Michael Corner

Michael Corner je havraspárským studentem v Harryho ročníku. Po vánočním plese ve čtvrtém díle začal chodit s Ginny Weasleyovou. V pátém díle se stal členem Brumbálovy armády. Po rozchodu s Ginny začal chodit s Harryho bývalou Cho Changovou. V šestém díle je jedním z mála studentů, který navštěvuje kurz lektvarů pro OVCE. V sedmém díle je opět členem Brumbálovy armády a účastní se závěrečné bitvy o Bradavice.

Michael Corner

Marrieta Edgecombeová

Marrieta Edgecombeová je havraspárskou studentkou (asi o rok starší než Harry), kamarádkou Cho Changové. Její matka pracuje na ministerstvu v oddělení kouzelnické přepravy. Marrieta navštěvuje Brumbálovu armádu, ale jenom proto, že tam Cho nechtěla jít sama. To se projeví, když BA udá Umbridgeové. Kvůli tomu má pak dlouhou dobu na čele nápis PRÁSKAČ. Ve filmu to prozradí Cho, když ji Umbridgeová vyslýchá pod veritasérem.

Anthony Goldstein

Anthony Goldstein je havraspárským studentem v Harryho ročníku. V pátém díle se stal prefektem a členem Brumbálovy armády. V sedmém díle je opět členem Brumbálovy armády a účastní se závěrečné bitvy o Bradavice.

Cho Changová

Cho Changová je o rok starší než Harry Potter. Je popisována jako velmi pěkná tmavovlasá dívka, která je často doprovázena dalšími havraspárskými děvčaty.
Poprvé se v knihách objevuje již ve třetím díle, kdy ji Harry poznává coby chytačku havraspárské koleje. Již v této době se mu začíná líbit. Ve čtvrtém díle tento cit rapidně vzroste, ale Harry nesebere včas dostatek odvahy, aby ji pozval na vánoční ples a tak je pozváná Cedricem Diggorym, se kterým začala chodit. Cho je pak jednou z prvních, kteří Harrymu věří, že se Voldemort vrátil i přes všechny snahy ministerstva Harryho a Brumbála očernit. V pátém díle začne navštěvovat Brumbálovu armádu společně s kamarádkou Mariettou, která s ní jde skoro proti své vůli. Na poslední schůzce BA před Vánoci dá Harrymu první polibek. Harry ho později popisuje jako mokrý, neboť Cho při něm brečela. Harry a Cho spolu stráví Valentýna, ale Cho je stále smutná kvůli Cedricově smrti a navíc žárlí na Hermionu, že s ní Harry tráví moc času, k tomu se ještě přidá její zastávání Marietty, jež zradila BA tím, že ji dobrovolně prozradila Umbridgeové (ve filmu tento čin provede samotná Cho). S Harrym se tedy rozejdou. Na konci sedmého dílu se vrátí do Bradavic spolu s ostatními členy BA přes Komnatu nejvyšší potřeby a zúčastní se závěrečné bitvy o Bradavice. Chtěla také Harryho dovést do havraspárské kolejní místnosti, v čemž jí zabránila Ginny Weasleyová a poslala místo ní Lenku Láskorádovou.
J.K. Rowlingová prohlásila, že si Cho vzala mudlu.

Cho Changová

Padma Patilová

Padma Patilová je havraspárskou studentkou v Harryho ročníku, má identické dvojče Parvati v Nebelvíru. Ve čtvrtém díle jde na vánoční ples s Ronem, ale není spokojená, protože ten celou dobu pouze sleduje Hermionu, a tak nakonec skončí se studentem Krásnohůlek. V pátém díle se stane havraspárskou prefektkou a členkou Brumbálovy armády. V sedmém díle se účastní závěrečné bitvy o Bradavice.

Padma patilová

Další studenti Havraspáru

 • Steward Ackerley
 • Marcus Belby - člen Křikova klubu
 • Penelopa Clearwaterová - dívka Percyho Weasleyho, jedna z napadených baziliškem ve druhém díle
 • Roger Davies - kapitán havraspárského famfrpálového týmu, na plese Turnaje tří kouzelníků byl s Fleur Delacourovou
 • Lenka Láskorádová

Mrzimor

25. listopadu 2010 v 20:09 Bradavičtí studenti

Hannah Abbottová

Hannah Abbotová je mrzimorskou studentkou ve stejném ročníku jako Harry. Toho se zastane ve druhém díle, když Ernie Macmillan říká, že Harry může být Zmijozelův dědic. V pátém díle navštěvuje Brumbálovu armádu. V šestém díle opustí Bradavice po tom, co její matka zavražděna smrtijedy. Jako dospělá si vezme Nevilla Longbottoma.

Hannah Abbottová


Susan Bonesová

Susan Bonesová je mrzimorskou studentkou ve stejném ročníku jako Harry. Je zmíněná v prvním díle u zařazování a pak až jako členka Brumbálovy armády v pátém díle. Harry si ji spojí s Amelií Bonesovou, protože použije termín "fyzický patron".

Susan Bonesová


Justin Finch-Fletchley

Justin Finch-Fletchley je ve stejném ročníku jako Harry. Jeho rodiče jsou mudlové a než se dozvěděl o tom, že má čarodějné schopnosti, měl jít do Etonu. Ve druhém díle se na něj pokusí zaútočit had, kterého v soubojnickém klubu vyčaroval Draco Malfoy a Harry na něj promluvil hadím jazykem. Všichni věřili tomu, že ho na něj poštval Harry jako Zmijozelův dědic. Později je jedním z těch, na které zaútočil bazilišek. V pátém díle navštěvuje Brumbálovu armádu.

Justin


Ernie Macmillan

Ernie Macmillan je ve stejném ročníku jako Harry. Ve druhém díle věří, že je Harry Zmijozelův dědic, později se v tom utvrdí, když je napaden Justin Finch-Fletchley, ale Harrymu se omluví, když je napadena Hermiona. V pátém ročníku se stane mrzimorským prefektem a navštěvuje Brumbálovu armádu. V šestém ročníku je jediným z Mrzimoru, který navštěvuje hodiny lektvarů pro OVCE. V sedmém díle je aktivním členem Brumbálovy armády a účastní se bitvy o Bradavice.

Ernie Maxmilian


Zachariáš Smith

Zachariáš Smith je střelec mrzimorského famfrpálového týmu. Poprvé se v knize objeví v pátém díle, kdy navštěvuje Brumbálovu armádu. V šestém díle je v prvním zápase komentátorem famfrpálu, ale protože byl jeho komentář značně protinebelvírský, Ginny Weasleyová do něj na konci zápasu narazila s tím, že zapomněla zabrzdit. Na konci sedmého dílu je zmíněno, že předbíhá mladší studenty při evakuaci Bradavic před závěrečnou bitvou.

Nebelvír

25. listopadu 2010 v 20:09 Bradavičtí studenti

Katie Bellová

Katie Bellová je o rok starší než Harry. Od začátku hraje v nebelvírském famfrpálovém týmu jako střelkyně. V pátém díle navštěvuje Brumbálovu armádu.V šestém díle odmítá, aby ji Harry vzal do týmu automaticky, a jako všichni ostatní se účastní konkurzu. Do týmu se opět dostane na své místo střelkyně spolu s nováčky Demelzou Robinsovou a Ginny Weasleyovou. Později ji ale Draco Malfoy přes madam Rosmertu, kterou ovládá kletbou Imperius, využije k poslání nebezpečného náhrdelníku Brumbálovi. Katie se ho ale omylem dotkne, než ho doručí řediteli a kvůli tomu stráví dlouhou dobu u svatého Munga. Na její místo v týmu tak nastoupí Dean Thomas. Ve finálovém zápase proti Havraspáru opět nastoupí a Nebelvír vyhraje. V sedmém díle přijde na pomoc v bitvě o Bradavice.

Katie Bellová

Levandule Brownová

Levandule Brownová
navštěvuje v Bradavicích stejný ročník jako Harry. Byla první dívkou Rona Weasleyho. Je nejlepší kamarádkou Parvati Patilové, se kterou navštěvují stejného hodiny. Jejím nejoblíbenějším předmětem je jasnovidectví. Levandule nejdřív věří ministerstvu v očerňování Harryho, ale později navštěvuje hodiny Brumbálovy armády. Ron s ní chodil pouze, aby naštval Hermionu, a později nevěděl, jak se s ní rozejít. Nakonec se rozejde Levandule s ním, když ho vidí osamotě s Hermionou (ve skutečnosti s nimi byl Harry pod neviditelným pláštěm).

Levandule Brownová

Colin Creevey

Colin Creevey
( 1981-1997) je fanoušek Harryho Pottera. Poprvé se objevuje v knize Harry Potter a Tajemná komnata, kde Harryho neustále fotí. Toho si všimne Zlatoslav Lockhart, který si tak myslí, že Harry touží po slávě a dává mu neustále rady. Colin se stane baziliškovou obětí a zkamení. V knize Harry Potter a Ohnivý pohár do školy nastoupí jeho bratr Dennis, se kterým se mj. snaží změnit odznaky "Podporujte Cedrica Diggoryho/Potter je hnusák" na "Podporujte Harryho Pottera" a docílili pouze toho, že se tam objevovalo již pouze "Potter je opravdu hnusák". Ve Fénixově řádu se přidá k Harryho klubu obrany proti černé magii (Brumbálova armáda, zkráceně BA). V knize Harry Potter a princ dvojí krve skládá zkoušky NKÚ. V knize Harry Potter a relikvie smrti umírá v první části bitvy o Bradavice, které se potajmu zúčastnil, i když nebyl plnoletý.

Colin Creevey

Seamus Finnigan

Seamus Finnigan
navštěvuje v Bradavicích stejný ročník jako Harry. Je popisován jako chlapec s pískovými vlasy, je nejlepší přítel Deana Thomase. Jeho matka je čarodějka a jeho otec mudla, který se o pravé identitě své manželky dozvěděl až po svatbě, podle Seamusových slov ho to dost vzalo. V pátém díle uvěřil ministerské kampani proti Harrymu, ale později, když Harrymu uvěřil po jeho rozhovoru v Jinotaji, začal navštěvovat Brumbálovu armádu a Harrymu se omluvil. V šestém díle se pohádá se svou matkou, když ho chce odvézt z Bradavic před Brumbálovým pohřbem. V sedmém díle je jedním z aktivních členů Brumbálovy armády a je kvůli tomu také postižen - jeho obličej byl znetvořen tak, že ho Harry poznal až po hlase, když ho viděl.

Seamus Finnigan

Angelina Johnsonová

Angelina Johnsonová
se poprvé objevuje už v prvním dílu. Je střelkyní v nebelvírském famfrpálovém týmu. Je o dva roky starší než Harry a ve svém sedmém ročníku se stala kapitánkou famfrpálovému týmu a také členkou Brumbálovy armády. Na plese ve čtvrtém díle tancovala se svým dobrým přítelem Fredem Weasleym. Je vdaná za George Weasleyho a mají dvě děti: Freda Weasleyho a Roxanne Weasleyovou. Je velmi snědá a má černé vlasy. Je přátelská, milá, ale i trochu šílená, což dává najevo svými nápady. Mimo to jí ovšem nechybí odvaha a touha po dobrodružství.
(Ve filmech ji hrála nejprve Danielle tabor a od čtvrtého dílu Tiana Benjamin)

Angelina Johnsonová

Lee Jordan

Lee Jordan
je stejně starý jako Weasleyova dvojčata, jichž je nejlepším přítelem. Během prvních čtyř let Harryho studia je komentátorem famfrpálových zápasů, jeho komentář je občas ovlivněn příslušností k Nebelvíru. V jeho sedmém ročníku navštěvuje Brumbálovu armádu a pomáhá dvojčatům s testováním jejich výrobků. Po jejich odchodu z Bradavic se zdá být zkleslý, ale pokračuje v odporu proti Umbridgeové. V sedmém díle se účastní vysílání ilegální rozhlasové stanice Potterova hodinka a účastní se bitvy o Bradavice.

Lee Jordan


Cormac McLaggen

Cormac McLaggen
je o rok starší než Harry. S Harrym se seznámil na cestě do Bradavic v šestém díle na návštěvě u profesora Křiklana. Později měl zájem o místo brankáře v nebelvírském famfrpálovém týmu, do kterého se nedostal, protože proti němu Hermiona použila matoucí kouzlo, aby pozici dostal Ron. Kvůli Ronově otravě ale Cormac v zápase proti Mrzimoru hraje, snaží se ale neustále Harrymu radit, jak má vést tým, a když ukazuje jednom z odrážečů, jak by podle něj měl hrát, zraní Harryho a Nebelvír kvůli tomu prohraje. Když je Hermiona naštvaná na Rona, protože chodí s Levandulí Brownovou, jde s ním na Křiklanův večírek. Cormac ale nemluví o ničem jiném než o sobě, a tak Cormacovi uteče.

Cormac McLaggen


Parvati Patilová

Parvati Patilová
je ve stejném ročníku jako Harry a má identické dvojče Padmu v Havraspáru. Její nejlepší kamarádkou je Levandule Brownová, s níž má mnoho společných zájmů a stejné oblibené předměty - obzvláště jasnovidectví. Parvati šla s Harrym na vánoční ples ve čtvrtém ročníku, ale nebyla s ním spokojená, protože Harry strávil většinu času zíráním na svou tehdejší lásku Cho Changovou. V šestém díle si ji se sestrou rodiče odvezou domů. V  sedmém díle se obě zúčastní bitvy o Bradavice.

Parvati Patilová


Alice Spinnetová

Alice Spinnetová je od Harryho prvního a od svého třetího střelkyní nebelvírského famfrpálového mužstva. Je nejčastější střelkyní penalt. Ve svém sedmém roce navštěvuje Brumbálovu armádu. V sedmém díle se objeví na konci v bitvě o Bradavice.

Dean Thomas

Dean Thomas
je černý chlapec vyšší než Ron (jak je uvedeno v knize) v Harryho ročníku. Jeho matka je mudla a jeho otec čaroděj. Ten ale utekl, když byl Dean malý, protože chtěl chránit svou rodinu před smrtijedy (to Dean ale neví). Kvůli tomu, že svého otce neznal, měl problémy s novou vládou v sedmém díle, protože nemohl nijak dokázat, že má zděděné čarodějnické schopnosti po otci. Dean je kromě famfrpálu také fanouškem fotbalu. V pátém díle navštěvuje Brumbálovu armádu. V šestém díle chodí s Ginny a hraje střelce nebelvírského famfrpálového týmu po tom, co kvůli zranění odejde Katie Bellová. S Ginny se rozejde po hádce, kdy Ginny vadilo, že jí pomáhá procházet otvorem za podobiznou Buclaté dámy, ve skutečnosti se jí dotknul Harry, který procházel pod neviditelným pláštěm. V sedmém díle byl na útěku před novou kouzelnickou vládou kvůli svému mudlovskému původu, byl zatčen a spolu s Harrym, Ronem a Hermionou byl uvězněn v sídle Malfoyových. S nimi také utekl a v Lasturové vile (domu Billa a Fleur Weasleyových) se sblíží s Lenkou Láskorádovou. Na konci se účastní bitvy o Bradavice.

Dean Thomas
Romilda Vaneová

Romilda Vaneová je o dva roky mladší než Harry a je jedním z méně oblíbených studentů Nebelvíru, spolu s Cormacem McLaggenem. V šestém díle na začátku cesty do Bradavic nabízí Harrymu, aby si přesedl k ní a k jejím kamarádkám, že nemusí sedět s Nevillem a Lenkou Střelenkou. Ten jí na to ale odpověděl, že to jsou jeho přátelé a Romilda odešla. Později se snaží získat Harryho lásku tak, že mu podstrčí čokoládové bonbony s nápojem lásky, Harryho ale předtím varovala Hermiona, a tak je nejedl. Snědl je ale později Ron a Harry ho pak musel odvést k profesoru Křiklanovi, aby mu dal protilátku, i tak musí pak být Ron ale na ošetřovně, protože mu Křiklan nabídne medovinu, která je otrávená.

Romilda Vaneová

Oliver Wood

Oliver Wood
byl před Angelinou a Harrym kapitánem nebelvírského famfrpálového mužstva, je o 4 roky starší než Harry, hrál jako brankář. Je tak trochu fanatikem - při trénincích nehleděl na špatné počasí, brzké ranní hodiny a vždy trávil dlouhé hodiny vysvětlováním taktiky. Ve čtvrtém díle na mistrovství světa ve famfrpálu Harryho potká a řekne mu, že hraje v záložním týmu Puddlemerských spojenců. Je jedním z mnoha studentů Nebelvíru, který se účastní bitvy o Bradavice v sedmém díle.

Oliver Wood


Ritchie Coote

Ritchie Coote
byl famfrpálovým odrážečem spolu s Jimmym Peakesem, kteří nahradili Freda a George Weasleyho. Cormac McLaggen při jednom ze zápasů poučoval Ritchieho, jak má odrážet. Viděl to Harry a přišel mu to rozmlouvat, ale Cormac Harryho srazil potloukem, jak jej odrazil.

Další studenti Nebelvíru

 • Dennis Creevey
  - o 2 roky mladší bratr Colina
 • Hermiona Grangerová
 • Andrew Kirke
  - po odchodu Weasleyových dvojčat odrážec famfrpálového týmu
 • Neville Longbottom
 • Natalie McDonaldová
  - spolu s Nicolasem Flamelem jediná reálná postava v sérii, jde o dívku, která zemřela na leukémii dřívě, než jí JKR stačila odpovědět na dopis
 • Demelza Robinsová
  - střelkyně famfrpálového týmu, o 3 roky mladší než Harry
 • Jimmy Peakes
  - odrážeč famfrpálového týmu v šestém díle, o 3 roky mladší než Harry
 • Harry Potter
 • Jack Sloper
  - po odchodu Weasleyových dvojčat odrážeč famfrpálového týmu
 • Fred a George Weasleyovi
 • Ginny Weasleyová
 • Ron WeasleyZmijozel

25. listopadu 2010 v 20:08 Bradavičtí studenti

Millicent Bullstrodeová

Millicent Bullstrodeová je zmijozelskou studentkou v Harryho ročníku. Je tak trochu ženskou verzi Crabbea a Goyla. Ve druhém díle je v soubojnickém klubu Snapem přiřazená k Hermioně, ta jí vezme vlasy a použije k přeměně pomocí mnoholičného lektvaru. Ve skutečnosti to ale byly kočičí chlupy a Hermionu kvůli tomu musela na ošetřovnu. V pátém díle, to se naposledy v knize objevila, se stala členkou vyšetřovatelského sboru Dolores Umbridgeové.Vincent Crabbe

Vincent Crabbe je zmijozelským studentem v Harryho ročníku, jeho otec je smrtijed. Crabbe věčně doprovází Draca Malfoye jako jeho gorila. Podle knihy je velmi hloupý a nedokáže nic dělat podle svého rozhodnutí, většinou poslouchá Dracovy rozkazy. Podle Malfoye je ale Crabbe chytřejší než Goyle, protože ve druhém díle je vybrán jako jeho sekundant, když si domluvili souboj s Harrym. V pátém díle hrál v zápase proti Nebelvíru jako zmijozelský odrážeč. V sedmém díle, po "pádu" Malfoyových, se Crabbe projevil jako dobrý kouzelník, odborník na kletbu Cruciatus a už odmítal Dracovi jen tak sloužit. V sedmém díle zemře, když aniž by si to uvědomil, zničil Voldemortův viteál.

Crabbe


Gregory Goyle

Gregory Goyle je zmijozelským studentem v Harryho ročníku, jeho otec je smrtijed. Goyle věčně doprovází Draca Malfoye jako jeho gorila. Podle knihy je velmi hloupý a nedokáže nic dělat podle svého rozhodnutí, většinou poslouchá Dracovy rozkazy. V pátém díle hrál v zápase proti Nebelvíru jako zmijozelský odrážeč. V sedmém díle, po "pádu" Malfoyových, se Goyle už odmítal Dracovi jen tak sloužit. Po smrti Crabbea spolu s Dracem litovali jeho smrti.

Goyle

Theodore Nott

Theodore Nott je zmijozelským studentem v Harryho ročníku a jediným známým členem Zmijozelu, který vidí testrály, jeho otec je smrtijed.

Pansy Parkinsonová

Pany Parkinsonová je zmijozelskou studentkou v Harryho ročníku. Často je v knize zmiňována jako vůdkyně party zmijozelských děvčat. Často dělá doprovod Dracovi Malfoyovi, například s ním byla na vánočním plese ve čtvrtém díle. V pátém ročníku se stala zmijozelskou prefektkou a členkou vyšetřovatelského sboru Dolores Umbridgeové. V sedmém díle vyžaduje Harryho vydání Voldemortovi před bitvou o Bradavice, za Harryho se ovšem postaví celý Nebelvír, Havraspár a Mrzimor a McGonagallová ji vyzve, aby opustila Velkou síň jako první následována ostatními zmijozelskými.

Pansy Parkinsonová

Blaise Zabini

Blaise Zabini je zmijozelským studentem v Harryho ročníku. Je popisován jako vysoký hezký černý chlapec. Má slavnou krásnou matku, která sedmkrát ovdověla. Každý z jejích manželů zemřel za záhadných okolností a po smrti každého z nich zdědila velké množství zlata. I když byl poprvé zmíněn už při zařazování v prvním díle, objevil se už pouze v šestém díle, kdy byl jako jeden z mála pozván ke Křiklanovi během cesty do Bradavic, Křiklanových akcí se zúčastnil i nadále.

Další studenti Zmijozelu

 • Marcus Flint - kapitán zmijozelského famfrpálové mužstva
 • Dafné Greengrassová - členka party Pansy Parkinsonové, její sestra Astoria si vezme Draca Malfoye
 • Draco Malfoy
 • Montague - chytač zmijozelského famfrpálového týmu, nahradil Flinta na místě kapitána

Úmrtí

25. listopadu 2010 v 19:08 Kouzelná data

Úmrtí

 • 31. říjen 1492 - Skoro bezhlavý Nick, popraven neúplným stětím
 • 1942 - studentka Bradavické školy (později známá jako Ufňukaná Uršula), zabita baziliškem z Tajemné komnaty otevřené Tomem Raddleem
 • 1943 - Thomas, Mary a Tom Raddleovi zabiti Tomem Rojvolem Raddleem
 • 31. říjen 1981 - James a Lily Potterovi, zabiti Voldemortem
 • 1990 - matka Lenky Láskorádové, nehoda při experimentování s kouzly
 • 24. června 1995 - Cedric Diggory, zavražděn Petrem Pettigrewem na Voldemortův příkaz
 • červen 1996 - Sirius Black, umírá při souboji s Belatrix Lestrangeovou
 • červenec 1996 - Smrtijedi zabíjejí Amélii Bonesovou a Emmeline Vanceovou
 • srpen 1996 - Igor Karkarov
 • 1996 - matka Hannah Abbottové
 • jaro 1997 - Aragog (i přes veškerou Hagridovu snahu umírá stářím)
 • červen 1997 - Brumbál, zabit Severusem Snapem kletbou Avada kedavra na vrcholu astronomické věže
 • červenec 1997 - Alastor Moody (Pošuk) při přesunu Harryho ze Zobí ulice do Doupěte
 • 1. srpna 1997 - Rufus Brousek, ministr kouzel.
 • podzim 1997 - Ted Tonks - při útěku od rodiny s Dirkem Cresswelem a Gornukem
 • podzim 1997 - Dirk Cresswel - zabit s Tedem Tonksem a skřetem Gornukem
 • podzim 1997 - Gornuk - skřet. Zemřel při útěku s Tedem Tonksem a Dirkem Cresswelem
 • jaro 1998 - Dobby, svobodný domácí skřítek, zabit dýkou Belatrix Lestrangeovou
 • jaro 1998 - Petr Pettigrew, známý jako Červíček, uškrcen vlastní umělou rukou
 • jaro 1998 - Fred Weasley
 • jaro 1998 - Vincent Crabbe - zabit svým vyvolaným zložárem
 • jaro 1998 - manželé Remus Lupin (zabit Dolohovem) a Nymfadora Tonksová (zabita Belatrix Lestrangeovou)
 • jaro 1998 - Severus Snape - zabit hadem Naginim na příkaz lorda Voldemorta
 • jaro 1998 - Belatrix Lestrangeová - zabita při souboji s Molly Weasleyovou
 • jaro 1998 - Tom Rojvol Raddle, známý také jako lord Voldemort či Pán zla, zabit vlastní smrtící kletbou při souboji s Harrym Potterem

Narození

22. listopadu 2010 v 14:58 Kouzelná data

Narození

 • 1881 - Albus Brumbál, Percivalovi a Kendře Brumbálovým
 • 4. říjen zhruba 1925 - Minerva McGonagallová
 • 1926 - Tom Raddle (Lord Voldemort), do rodiny mudly a čarodějky Meropy Gauntové
 • 6. prosinec 1929 - Rubeus Hagrid, obryni Frídwulfě a neznámému muži
 • 1951 - Bellatrix Lestrangeová (Blacková) Cygnusi Blackovi a Druelle Rosier
 • 1954 - Lucius Malfoy
 • 1955 (cca) - Narcisa Malfoyová (Blacková), Cygnusi Blackovi a Druelle Rosier
 • 27. březen 1960 - James Potter
 • 30. leden 1960 - Lily Evansová, provdaná Potterová
 • 1960 - Sirius Black, Orionovi a Walburze Blackovým
 • 10. březen 1960 - Remus Lupin
 • 9. leden 1960 - Severus Snape, mudlovi Thobiasi Snapeovi a čarodějce Eileen Princové - Lloydové
 • 1960 - Peter Pettigrew
 • 1962 - Regulus Black
 • 29. listopad 1971 - Bill Weasley, Arthurovi a Molly Weasleyovým
 • 1973 - Nymfadora Tonksová, Tedu Tonksovi (mudlovi) a Andromedě Blackové-Tonksové
 • 12. prosince 1973 - Charlie Weasley, Arthurovi Weasleymu a Molly Weasleyové-Prewettové
 • 22. srpen 1976 - Percy Weasley, Arthurovi a Molly Weasleyovým
 • 1976 - Oliver Wood
 • 1977 - Viktor Krum
 • 1977 - Fleur Delacourová, neznámému muži a poloviční víle Apolline
 • 1977 - Cedric DiggoryAmosu Diggorymu a jeho ženě
 • 1977 - Angelina Johnsonová
 • 1. duben 1978 - Fred a George Weasleyovi, dvojčata, Arthurovi a Molly Weasleyovým
 • 1979 - Cho Changová
 • 19. září 1979 - Hermiona Grangerová, mudlovským zubařům
 • 1. březen 1980 - Ron Weasley, Arthurovi a Molly Weasleyovým
 • 5. červen 1980 - Draco Malfoy, Luciusovi a Narcise Malfoyovým
 • 30. července 1980 - Neville Longbottom, Franku a Alice Longbottomovým
 • 31. července 1980 - Harry Potter, Jamesovi a Lily Potterovým
 • 1981 - Colin Creevey, neznámým mudlům
 • 1981 - Lenka Láskorádová, vydavateli Jinotaje Xenofiliovi Láskorádovi a jeho ženě
 • 11. srpen 1981 - Ginny Weasleyová, Arthurovi a Molly Weasleyovým
 • 1983 - Dennis Creevey
 • duben 1998 - Teddy Lupin, Nymfadoře Tonksové - Lupinové a Remusi Lupinovi
 • 2005 - James Sirius Potter, syn Harryho a Ginny Potterových
 • 2006 - Rose Weasleyová, Ronu Weasleymu a Hermioně Grangerové - Weasleyové
 • 2006 - Albus Severus Potter, syn Harryho a Ginny Potterových
 • 2008 - Hugo Weasley, Ronu Weasleymu a Hermioně Grangerové - Weasleyové
 • 2008 - Lily Lenka Potterová, Harryho a Ginny Potterových

Také se těšíte? ;)

22. listopadu 2010 v 11:39 Harry Potter a Relikvie smrti
Jeden způsob...jeden osud...jeden hrdina
Jelikož Harry (Daniel Radcliffe) bude mít za chvíli 17 let, a tím se stane v kouzelnickém světě dospělým, ztratí se ochrana, kterou mu poskytoval dům Dursleyových. Fénixův řád sa ho přesto rozhodne přemístit na jiné místo, což se jim s nemalými problémy i podaří. Harry se spolu s Ronem (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watson) rozhodne odejít ze školy, v níž se novým ředitelem stal Snape (Alan Rickman), a pokračovat v hledání viteálů. Lord Voldemort (Ralph Fiennes) však též nelení a postupně si podmaňuje celý kouzelnický svět a vytváří stát, v němž člověk už nemůže věřit nikomu. Voldemort pokračuje v tom, co kdysi začal a znovu začínají pronásledování mudlů, zrádců krve, atd.... Jediný kdo to může zastavit je Harry Potter