Everything you want to know about Harry Potter...

Prosinec 2010

Madam Rosmerta

20. prosince 2010 v 8:28 Postavy (vedlejší)
Madam Rosmerta je majitelka Tří košťat, hostince v Prasinkách. Ve třetím díle je nespokojená, protože mozkomorové, kteří hlídají Prasinky jí odhánějí zákazníky. Během jejího rozhovoru s McGonagallovou, Kratiknotem, Hagridem a Popletalem se Harry dozví o tom, že je Sirius Black jeho kmotr.
V šestém díle ji dostane Draco Malfoy pod kletbu Imperius a ona tak dá Katie Bellové nebezpečný náhrdelník, který má doručit Brumbálovi. Když se Brumbál a Harry vydali na cestu k viteálu, dala Dracovi informaci, že je Brumbál mimo školu. Tak se dostali smrtijedi do Bradavic a za důsledek to mělo smrt Brumbála.


Stan Silnička

20. prosince 2010 v 8:19 Postavy (vedlejší)
Stan Silnička je mladý průvodčí Záchranného autobusu. Poprvé se objevil ve třetím díle, kde s Harrym mluvil cestou do Londýna. Ve čtvrtém díle na mistrovství světa ve famfrpálu vílám tvrdí, že je budoucí ministr kouzel. V pátém díle řekne Harrymu, že nevěří tomu, co se o něm píše, když jede spolu s dalšími lidmi do Bradavic po vánočních prázdninách. V šestém díle je zatčen jako smrtijed a uvězněn v Azkabanu. Harry ani Brumbál nevěří, že je smrtijedem, ale ministerstvo ho nechá uvězněného, aby to vypadalo, že dělá pokroky. Harry i kvůli tomu odmítne dělat ministerstvu "maskota". V sedmém díle útočil po boku smrtijedů na výpravu, která měla za úkol převést Harryho od Dursleyových do bezpečí, pravděpodobně byl pod vlivem kletby Imperius.


Hepziba Smithová

20. prosince 2010 v 8:15 Postavy (vedlejší)
Hepziba Smithová byla představena v šestém díle v Brumbálově myslánce jako starší bohatá čarodějka, která ráda kupovala kouzelnické starožitnosti, artefakt. Tom Rojvol Raddle ji často navštěvoval jako zaměstnanec u Borgina a Burkese. Hepziba mu ukázala své největší bohatsví - šálek Helgy z Mrzimoru a medailonek Salazara Zmijozela. Jen pár dní po tom, co mu tyto památky ukázala, byly ukradeny a Hepziba byla mrtvá. Raddle vpravil Hepzibině skřítce Hokey vzpomínku, podle které měla skřítka svou paní otrávit. Z obou artefaktů se staly viteály.

Ted Tonks

20. prosince 2010 v 8:13 Postavy (vedlejší)
Ted Tonks je manžel Andromedy Tonksové, původem mudla. Když si vzal svou ženu, vyvolalo to velkou nevoli mezi ostatními členy čistokrevného rodu Blacků. Poté, co se ministerstva chopili smrtijedi, odmítl se zaregistrovat jako mudlům nározený a raději utekl. Na útěku potkal skřety Griphooka a Gornuka, Deana Thomase a Dirka Creswella. Ted je zabit lovci, kteří zabili i Gornuka a Creswella. Jeho vnuk je pojmenován po něm.

Andromeda Tonksová

20. prosince 2010 v 8:10 Postavy (vedlejší)

Andromeda Tonksová

Andromeda Tonksová (rozená Blacková) je dcerou Cygnuse a Druelly Blackových, sestra Narcisy Malfoyové a Belatrix Lestrangeové. Byla vyškrtnuta na rodinném rodokmenu na Grimmauldově náměstí, protože si vzala Teda Tonkse, narozeného mudlům. Poprvé je viděna v sedmém díle, když do jejich domu přijde Harry při útěku od Dursleyových. Na první pohled velmi připomíná Belatrix, ale má hnědé vlasy, ne černé a laskavý pohled. Později byla se svým manželem mučena kvůli informacím o Harrym. Ve válce proti Voldemortovi ztratila celou rodinu (manžela, dceru Nymfadoru , zetě Remuse Lupina) kromě vnuka Teddyho, kterého pak dále vychovávala.

Bratři Peverellové

19. prosince 2010 v 12:00 Postavy (vedlejší)

Bratři Peverellové

  • Antioch byl nejstarší z nich. Podle pohádky si od Smrti přál bezovou hůlku, podle Brumbála ji ale spíše vytvořil sám. Byl zabit ve spánku, aby jeho vrah získal hůlku. Tak začala její krvavá historie. Na rozdíl od svých bratrů, nemá známé potomky.
  • Cadmus byl prostřední bratr. Podle pohádky si od Smrti přál životodárný kámen, ale s největší pravděpodobností jej vyrobil sám. Chtěl totiž oživit dívku, kterou miloval a chtěl se s ní oženit. Ačkoli opustila svět mrtvých, nedostala se úplně do světa živých. Chvíli takhle spolu žili, ale Cadmus to nakonec nevydržel a spáchal sebevraždu, aby s ní konečně mohl být. Je předkem Gauntových a tím pádem i Voldemorta.
  • Ignotus byl nejmladší bratr. Podle pohádky si od Smrti přál neviditelný plášť. Na rozdíl od svých bratrů zemřel po dlouhém, spokojeném, naplněném životě a zemřel ve vysokém věku, kdy odešel se Smrtí jako starý přítel. Jeho potomkem je Harry Potter, což dělá Harryho a Voldemorta vzdálenými příbuznými.

Griphook

19. prosince 2010 v 11:58 Postavy (vedlejší)
Griphook je skřet - zaměstnanec kouzelnické banky Gringotových. On zavedl Harryho a Hagrida do Harryhova trezoru a do tajemného trezoru číslo 713, kde si Hagrid vyzvedne Kámen Mudrců.
Po dlouhé době se znovu objevuje v sedmém díle s tím, že Harrymu a Hermioně sebere meč Godrika Nebelvíra.

Potterovi

9. prosince 2010 v 18:04
Harry Potter má kouzelnické předky z otcovy strany a mudlovské z matčiny strany. Rodina Potterových je čistokrevnou kouzelnickou rodinou a pochází od Ignotuse Peverella, nejmladšího ze tří bratrů, jimž Smrt dala různé dary, což Harryho dělá vzdáleným příbuzným lorda Voldemorta, který je potomkem prostředního bratra Cadmuse. Díky tomuto svému předkovi dědí Potterovi neviditelný plášť, jenž nikdy nepřestane fungovat právě díky tomu, že pochází od Smrti. Ta pod ním zároveň nemůže nikoho spatřit, a proto je osoba skrytá pod ním před Smrtí chráněna.

James Potter

James Potter (27. března 1960 - 31. října 1981) je otec Harryho Pottera, manžel Lily Potterové. Byl jediným dítětem svých rodičů.
V letech 1971-1978 navštěvoval Bradavice jako student Nebelvíru, za který hrál také famfrpál na postu chytače. Jeho největšími přáteli byli Sirius Black, Remus Lupin a Petr Pettigrew. Vůči Severusovi Snapeovise choval velmi arogantně a stali se z nich nepřátelé. Z Jamese, Siriuse a Petra se stali tajně nehlášení zvěromágové, aby se mohli tajně po nocích potulovat s Remusem, který se každý úplněk měnil ve vlkodlaka. Z Jamese se stával jelen, a proto dostal přezdívku Dvanácterák. V době studií byl spolu s Lily prý jedním z nejnadanějších studentů. Když Hagrid Harrymu povídal o rodičích, řekl, že se diví, že se je Voldemort nepokoušel přetáhnout na svoji stranu. To zřejmě jen proto, že byli moc blízcí Brumbálovi.
Když chtě Voldemortl zabít Potterovy, Pettigrew mu zrádně odhalil jejich úkryt. James Potter byl zavražděn, když se překvapen a neozbrojen pokoušel chránit svou rodinu, aby mohla utéct. On a Lily se již předtím postavili Voldemortovi třikrát.
Všichni profesoři ( Albus Brumbál, Minerva McGonagallová, Rubeus Hagrid,...) na něj vzpomínají v dobrém, jen Severus Snape ne. Ten neustále Harrymu říká, že jeho otec byl velmi arogantní. V jedné vzpomínce Harry viděl, že mu to řekla i jeho matka, a tak si Harry myslel, že James donutil Lily nějakým nekalým způsobem ke svatbě. Podle Siriuse z toho ale vyrostl, toho si Lily všimla a začala s ním chodit až v sedmém ročníku.

Lily Potterová

Lily Potterová (rozená Evansová) ( 30. ledna 1960 - 31. října 1981) je matka Harryho Pottera, manželka Jamese Pottera.
Lily pocházela z mudlovské (nekouzelnické) rodiny a její starší sestrou byla Petunie Dursleyová, která Harryho spolu se svým manželem Vernonem Dursleyem později vychovávala. O tom, že je čarodějka, jí pověděl Severus Snape, který bydlel nedaleko Evansových a byl většinu času v bradavické škole jejím nejlepším přítelem. Když jí přišel dopis, že je přijata do Bradavic, její rodiče byli nadšení, sestra na ni ale žárlila, a tak se k ní začala chovat špatně. Bradavickou nebelvírskou kolej navštěvovala stejně jako James v letech 1971-1978, byla oblíbenou studentkou Horacia Křiklana, protože měla velké nadání pro lektvary. Během studia také skončilo její přátelství se Snapem, protože se dal na černou magii.
Po dokončení studií se vdala za Jamese, kterého dříve neměla ráda, chodit spolu začali až v sedmém ročníku, a přestěhovali se spolu do Godrikova Dolu. Ona i její manžel byli zrazeni Petrem Pettigrewem, který prozradil jejich úkryt lordu Voldemortovi. Lily Potterová byla zavražděna spolu s manželem, její láska však i posmrtně ochraňovala jejího syna.