Everything you want to know about Harry Potter...

Únor 2011

Olympa Maxime

22. února 2011 v 15:32 Postavy (vedlejší)
Olympa Maxime je ředitelkou Krásnohůlek, francouzské kouzelnické školy. Je popisována jako elegantní, oblékaná do černých saténových rób, má olivovou kůži a krásné rysy, ale je velmi vysoká. Předpokládá se, že její výška je způsobena tím, že je poloobryně, ona to ale popírá. Hagridovi na první pohled padne do oka a začne se jí dvořit. V pátém díle navštíví spolu s Hagridem obry, aby získali jejich podporu pro Brumbála a ne pro Voldemorta. Na zpáteční cestě ho ale opustí, protože Hagrid si domů vede svého nevlastního bratra - Drápa. V šestém díle se objeví na Brumbálově pohřbu.


Ollivander

22. února 2011 v 15:29 Postavy (vedlejší)
Ollivander (křestní jméno neznámé) je prestižní výrobce kouzelnických hůlek, má obchod na Příčné ulici. Pamatuje si každou hůlku, kterou kdy prodal a vyrobil, což nesčetněkrát dokáže. Poprvé se objeví v prvním díle, kde prodá hůlku Harrymu a považuje za zvláštní, že si Harryho vybrala zrovna sestra hůlky Harryho nepřítele - lorda Voldemorta.
Ve čtvrtém díle se objeví při obřadu převažování hůlek (kontroly) při turnaji tří kouzelnických škol. V šestém díle se objeví zpráva, že zavřel svůj obchod a byl unesen.
V sedmém díle byl objeven hlavní trojici v domě Malfoyových, kde byl uvězněn smrtijedy spolu s Lenkou Láskorádovou, se kterou si přirostli k srdci - udržovali se navzájem naživu. Oba byli zachráněni Dobbym. Po útěku hlavní trojici řekne nějaké informace o bezové hůlce, pak bydlí u tetičky Muriel.


,,Jsem pyšný na to, že jsem zrzek!''

21. února 2011 v 17:40 Denní věštec
Deset let nesměl herec Rupert Grint sáhnout na svou hlavu a musel mít pořád stejný střih a stejnou barvu vlasů. Představitel Rona Weasleyho z filmů o Harrym Potterovi byl jasně rozpoznatelný po celou dobu natáčení snímků.

Dvaadvacetiletý Brit teď ale tvrdí, že jednou z výhod konce ságy o Potterovi je to, že se rusé hřívy může zbavit.
  ,,Právě se chystám, že si hlavu oholím zcela nebo alespoň obarvím. Lidé mě většinou poznávají právě kvůli těm vlasům. Jsem pyšný na to, že jsem zrzek, zvláštní je, že mě kvůli tomu nikdy nikdo moc nešikanoval. Ale už prostě potřebuju změnu," tvrdí Rupert.
  Slavný zrzek zatím neměl moc štěstí v lásce. V červenci 2009 si postěžoval: "Nevím, co je to láska a být zamilovaný. Ještě jsem to nezažil." Loni v listopadu ale situace ještě stále nebyla o moc lepší: "Bylo pro mě zatím dost těžké udržet si vztah, protože jsem měl moc práce. Vyšel jsem si s lidmi, ale nikdy to nebylo vážné. Nebylo to jednoduché. Ale teď je láska to, na co se chci zaměřit."

Rupert Grint

Ginny, polibek a boj s Bellatrix

21. února 2011 v 17:40 Denní věštec

Bonnie Wright o Ginny, polibku a boji s Bellatrix v Harry Potterovi a Relikviích smrti 2. část

Bonnie Wright

V rozhovoru pro Pop Star Argentina hovořila herečka Bonnie Wright o některých scénách její postavy Ginny Weasleyové ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část 2, včetně o polibku s Harrym, boji se smrtijedkou Bellatrix Lestrangeovou v bitvě o Bradavice, ale i o dalších věcech...

Jakou uvidíme Ginny v druhé části Relikvií smrti?
"Myslím si, že její charakter se v druhé části opravdu hodně vyvíjí. Bojuje s Bellatrix a víc vám o tom ale říci nemohu... Ginny je ale v této části úžasná, na rozdíl od epilogu, který, nevím jestli to víte, jsme museli znovu natáčet v prosinci."

Ve druhé části je bitva, bude tam i nějaký čas na románek mezi Harrym a Ginny?
"Ano. Je tu pusa, nemohu říct v jakém okamžiku, ale je tam polibek. A je tam mezi nimi také pár významných pohledů a okamžiků, které si myslím, budou určitě fungovat (smích). Odvedli jsme s Danielem (Radcliffe) dobrou práci."

Co znamená Ginny pro tvůj život?
"Milovala jsem ji hrát. Byla jsem opravdu, opravdu šťastná a za to všechno vděčím svému bratrovi. Na začátku se o tuto postavu lidé moc nestarali, nebo neměla tolik lásky, nebo si mysleli, že je menší blázen (mluvím o filmech), ale teď řeknou: Je to Ginny? Ale opravdu, Ginny je jako já, ze začátku jsem byla stydlivá, ale pak jsem získala sebevědomí a myslím, že jsem dobrý člověk."

Byla si někdy zamilovaná do Daniela Radcliffa?
"Ne! Všichni se mě na to neustále ptají. Všechny už znám roky, přestala jsem je už počítat (smích), ale všichni se k sobě chováme jako přátelé a vždy to tak bude. Kromě toho, bylo by to opravdu trapné. Někteří lidé mi říkají: "Bonnie, uděláte s Danielem skvělý pár!" a já se vždy začervenám, podívám a usměji, a když se na ně dívá i Jamie (Campbell-Bower), je to tak legrační."

S kým z obsazení vycházíš nejlépe?
"Těžká otázka, moji nejlepší přátelé jsou Evanna Lynch, Katie Leung a Emma Watson a velmi dobře mi je také s Rupertem Grint a Mattem Lewis. Rupert je skvělý kamarád, dokáže rozesmát i v těžkých chvílích a potěšit mě. Jsem šťastná, že je můj bratr (smích)."

"A Matthew je také skvělý kamarád, opravdu, považuji ho za bratra, je nám spolu v pohodě a je opravdu zlatý a skvělý. Evanna je opravdu inteligentní a odvážná. Katie je velmi dobrá kamarádka, i když ve filmu je to jinak (smích), a Emma je opravdu skvělá."

Co máš v plánu dělat, když je to za tebou?
"Wow, to jsou slova! Ale opravdu, neberu to až tak osobně. Mám několik projektů při niž ale hodně studuji. Ale nějaké projekty už mám."

Mockrát děkuji, přeješ si ještě něco vzkázat?
"Ano, hodně, chci říct, že celé obsazení je nadšené, že máme tolik fanoušků a že jsme díky těmto filmům slavní a lidé nás milují, ale to, na čem nám opravdu záleží je skutečnost, že děláme fanouškům radost a snažíme se, aby byli filmy, co nejlepší a nezklamali. Série je u konce a filmy spějí také ke konci, ale to mládí a štěstí zůstane v našich srdcích navěky."
Ginny Weasleyová


Harry Potter a Relikvie smrti: část II. přijde do ČR kin 14.července.2011!
mpbell-Bower), je to tak

Nikdy jsem neviděl žádného Pottera

21. února 2011 v 16:47 Denní věštec
Rupert Grint: Nikdy jsem neviděl žádného Pottera
Jednadvacetiletý Rupert Grint tráví téměř polovinu svého života natáčením příběhů o čaroději Harrym Potterovi. A přestože se ve snímcích podle knižní předlohy J. K. Rowllingové objevuje v jedné z hlavních rolí, sám neviděl ani jeden z výsledků své práce. Představitel Rona Weasleyho neviděl ani jeden celý film o Potterovi.


"Nikdy jsem neviděl žádný z filmů od začátku do konce. Příležitostně jsou v televizi a já chytím pár záběrů. A vždycky se na ně dívám docela s chutí," přiznal Rupert.
   Ovšem to vůbec neznamená, že by ho natáčení nebavilo. Naopak se děsí toho, až dokončí práci na dvojdílném, závěrečném snímku Harry Potter a Relikvie smrti. Bude prý pro něj velmi těžké po deseti letech s jedním štábem a kolegy zvykat si na nový život.
   "Teď už balíme a loučíme se. Je to divný pocit, ale taky se na to trochu těším," dodal zrzek Rupert Grint.

Rupert Grint

Všechno nejlepší, Bonnie Wright!

17. února 2011 v 16:47 Denní věštec
Všechno nejlepší, Bonnie Wright!

 Dnes, 17. února 2011 slaví své 20. narozeniny filmová představitelka Harryho životní lásky - Ginny Weasleyové, Bonnie Wright! Bonnie se narodila roku 1991 dvěma návrhářům šperků, má staršího bratra Lewise a podle informací je zasnoubená s Jamie Campbell Bowerem, který v Relikviích smrtí ztvárnil mladého Grindelwalda. Natáčení Harry Pottera zakončila definitvně v prosinci minulého roku, kde se společně s triem a dalšími vracela, aby znovu natočili pár záběrů pro epilog...

Ještě jednou všechno nejlepší a mnoho dobrých nabídek k dalším projektům!

Ginny a Harry