Everything you want to know about Harry Potter...

Srpen 2011

Připravte se - přichází Pollockmánie!

29. srpna 2011 v 9:01 | Weverka732 |  Denní věštec
Máme tu konkurenta Harryho Pottera - myslím, že Oksa Harryho nijak neohrozí, ale o protivnících je vždy dobré vědět, ne? ;)
  Stejně jako ostatní náctiletí jsem před dvěma měsíci viděla letáčky, které oznamovaly, že se k nám blíží tzv. pollockmánie. S velkým zájmem jsem si jeden okamžitě přečetla. Dalo se čekat, že se po fantastické sáze jménem Harry Potter s knihami na toto téma roztrhne pytel. Jelikož jsem velká fanynka Harryho Pottera, nenapadlo mě, že bych se po tomto Velkém třesku, který díky Rowlingové nastal, budu zajímat i o jiné podobné autory. Pro mě Harry byl, je a bude prostě stále nejlepší knihou mého mládí. I přes ta to fakta jsem požádala mamku, aby mi Oksu koupila k svátku. Musela jsem ji mít, musela jsem ji držet, musela jsem ji přečíst! Pollockmánie se do mě pomalu, ale jistě vkrádala.
  Držím ji v ruce jako posvátnou relikvii a nemůžu se zbavit toho pocitu spokojenosti. Jako obvykle si přičichnu k jejímu obalu. O knížce mi toho hodně napoví. Voní novotou i dobrodružstvím. Dalším krokem při důkladném zkoumání úlovku je otevření na libovolné stránce. Pokud se mi odstavec bude dobře číst, je vyhráno. Ano, Oksa vše splnila. Už stačí jenom přečíst. Dávám ji na čestné místo v poličce, kde bude čekat na večerní zahájení četby - doufám, že Harry nebude žárlit...

Rupert Grint: Divný konec HP

10. srpna 2011 v 8:00 Denní věštec

Rupert Grint: Divný konec HP

STARS: Rupert Grint: Divný konec HP - foto

Všechno jednou končí, i deset let natáčení Harry Pottera. Prý to byl ale divný konec...
Rupert Grint alias Ron Weasley, nejlepší přítel Harryho Pottera. Takhle si ho budete pamatovat asi už navždycky. Deset let natáčení, osm dílů. Ten poslední - Harry Potter a Relikvie smrti ale neměl pro Ruperta příchuť pohody, úlevy nebo snad radosti.

"Bylo to divný. Úplně naposledy jsme dotáčeli některé zbylé scény, kousek tohohle, a pak zase tamtoho... Divný konec," řekl rozpačitě Rupert.


"K tomu pořád ten pocit, že s tímhle má všechno končit. Bylo to úplně 'bez příchuti', ale celkově ten den byl moc hezký," dodává a jako všichni se bude muset ze všeho ještě vzpamatovat.

Po poslední klapce následovala závěrečná party, kterou si celý štáb i hlavní trojka s Danielem Radcliffem jako Harrym a Emmy Watson jako Hermiony, bezvadně užili. Bylo to prý velmi emotivní, přeci jenom deset let práce na jednom projektu nekončí každý den.

"Hráli nám k tomu Mariachi, měli jsme grilování a já přinesl vlastní zmrzlinu," popisuje Rupert rozlučku. "Štáb udělal speciální video. Bylo tam vždy několik sekund záběrů z úplně každého natáčecího dne. Všichni jsme se na to dívali a vzpomínali. Bylo to až překvapivě silné..."

Emma Watson: Nejen o Harry Potterovi

9. srpna 2011 v 8:00 Denní věštec

Emma Watson: Nejen o Harry Potterovi

STARS: Emma Watson: Nejen o Harry Potterovi - foto
Filmová Hermiona mluví o svých krátkých vlasech a o filmu Harry Potter a relikvie smrti...

Dlouhé nebo krátké?

"Když chceš mít krátké vlasy, musíš být trochu odvážnější. Nic za ně neschovám. Takže si musím i mnohem pečlivěji vybírat oblečení. Od té doby, co jsem se nechala ostříhat si trochu víc věřím. Nedokážu říct, čím přesně to je, ale je to tak."

Kde jsi byla, když vyšla poslední HP kniha?

"To bylo vtipné, ten den jsem zrovna odjížděla na prázdniny. Poslali mi jednu kopii, ale nedostala jsem ji, protože jsem nebyla doma. Musela jsem si tedy vystát frontu v knihkupectví na letišti, abych si jí mohla koupit. Jeden fanoušek mě ale odhalil, řekl: ´Jste Emma Watson?´ Já na to, že jo a on vůbec nedokázal vstřebat, že Hermiona čeká frontu na Harryho Pottera. (smích) Já bych ale nevydržela čekat, než se vrátím z prázdnin, potřebovala jsem si tu knihu přečíst hned. Je skvělá."

Co pověstné děsivé scény v posledním díle Harryho Pottera?

"Chvílemi to bylo opravdu strašidelné. Moc jsme to nezkoušeli, skoro všechno se hned točilo na ostro. Navíc, když se filmovaly různé výbuchy a speciální efekty, nikdo nás předtím ani nevaroval, takže jsme si připadali jako ve válce, protože se najednou z ničeho nic odněkud ozvala obrovská rána a my nevěděli, co se děje. I tak to ale bylo skvělé natáčení."

Všechno nejlepší, Katie Leung!

8. srpna 2011 v 14:51 Denní věštec
Všechno nejlepší, Katie Leung!


Dnes, 8. srpna 2011 slaví své 24. narozeniny filmová představitelka Harryho první lásky - Cho Changové, Katie Leung! Katie se narodila roku 1987 v Motherwellu. Poprvé se v příběhu o kouzelnickém učni objevila ve čtvrtém díle, a to jako objekt Harryho zalíbení. Natáčení Harryho Pottera zakončila na podzim minulého roku, kde společně se svými hereckými přáteli natáčela poslední díl Relikvií smrti...

Ještě jednou všechno nejlepší a mnoho dobrých nabídek k dalším projektům!