Everything you want to know about Harry Potter...

Vynechávka z Ohnivého poháru

30. července 2012 v 10:08 |  Denní věštec
Narazila jsem na zajímavý odstavec, který nebyl uveřejněn v knize Harry Potter a Ohnivý pohár. Jedná se o popis Mafaldy, sestřenici Weasleových, kterou Rowlingová nezakomponovala do svého díla. Už jsem se o ní zmiňovala v nedávném článku o členech rodiny =)

Vynechávka z Ohnivého poháru


,,Už dříve jsem se zmínila o Weasleyovic sestřenici, která to dotáhla už celkem daleko než jsem ji vystřihla.
Jako postava se mi strašně líbila, takže jsem se ji vzdávala jen velice nerada, ale prostě nemohla splnit jí svěřený úkol, a tak jsem byla nucena ji vyškrtnout."

Mafalda
Mafalda je dcera bratrance pana Weasleyho, který pracuje jako knihovník a o kterém byla zmínka
v HP a kámen mudrců. Tento knihovník se k panu a paní Weasleyovým choval velice špatně, ale po té co se jemu a jeho mudlovské ženě podařilo přivést na svět čarodějku, poprosili je, jestli by jim pomohli začlenit Mafaldu do kouzelnického společenství, než začne školní docházku v Bradavicích.
Weasleyovi se uvolili k tomu, že ji u sebe nechají v létě (v téhle době se uskutečnilo Mistrovství světa ve famfrpálu) - to bylo rozhodnutí, kterého později velice litovali. Paní Weasleyová měla podezření, že se jí její rodiče prostě chtěli jen na chvíli zbavit, protože se z ní vyklubalo to nejhorší děvče, které kdy poznala.
Mafalda měla dát Harrymu, Ronovi a Hermioně informace o počínání Smrtijedů, protože jedna upovídaná dívka ze Zmiozelu, se kterou se kamarádí, prostě nedokáže držet jazyk za zuby o tom, co si říkají děti Smrtijedů o svých rodičích.
Nakonec se mi tyto informace zdály být až moc důležité na to, aby je věděla 11tiletá, školou povinná dívka,
proto jsem ji radši nahradila Ritou Holoubkovou, která se pro tuto roli hodí mnohem lépe.
To nejlepší na Mafaldě bylo to, že se naprosto dokonale mohla vyrovnat Hermioně (samozřejmě znalostmi) a Hermiona se ji snažila ve všem porazit a snažila se být ve všem lepší než ona.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama